29.04.2026

Żeby zdrowe zęby mieć…

W naszej ochronce odbyło się spotkanie z Panią Gabrielą, która pracuje jako higienistka stomatologiczna. Celem tego spotkania było przełamanie lęku przed gabinetem dentystycznym oraz nauka prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat. Pani Gabriela w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica, jak powstaje i dlaczego „robaczki cukrowe” tak bardzo lubią nieumyte zęby. Przy pomocy wielkiego modelu szczęki i szczoteczki, uczyły się prawidłowej techniki szczotkowania. Wspólnie klasyfikowaliśmy produkty na „zdrowe dla ząbków” oraz te, które im szkodzą. Na zakończenie każdy „Dzielny Pacjent” otrzymał małą niespodziankę. Dzięki temu spotkaniu wizyta u stomatologa nie będzie już budzić strachu, a codzienne mycie zębów stanie się dla naszych przedszkolaków ważnym,  zadaniem.  s. Jadwiga

Szanujemy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystko” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie. Polityka prywatności.

Niezbędne Wymagane do działania sklepu, koszyka i bezpieczeństwa strony. Zawsze włączone.
Analityczne Pomagają nam ulepszać stronę (Google Analytics).
Marketingowe Google Ads, Facebook Pixel. Pozwalają na dopasowanie reklam.