Koniec roku przedszkolnego, to nie tylko czas podsumowań, ale też integracji i chwil
przyjemności. Chociaż dbamy o to przez cały roku, to właśnie w czerwcu tradycyjnie już
wyruszamy na wspólną rodzinną wycieczkę. Tym razem 16 czerwca wybraliśmy się do
Kopalni Soli w Bochni. Na miejscu czekało nas wiele emocji, bo dla niektórych był to
pierwszy zjazd pod ziemię, a jak się okazało, byliśmy bardzo głęboko, bo aż 72 pietra w dół.
Podczas zwiedzania towarzyszyły nam panie przewodniczki, które zabrały nas w podróż
przez historię kopalni. Ogromną atrakcją była Podziemna Ekspozycja Multimedialna, dzięki
której słuchanie nie było takie nudne. Na zakończenie, w Komorze Ważyn, na dzieci czekała
hala sportowa, plac zabaw, a dla dzielnych rodziców chwila wytchnienia w części
gastronomicznej. Po powrocie na powierzchnię ziemi, szybki obiad, regeneracja na świeżym
powietrzu i przejazd do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.
To była druga cześć naszej wspólnej wycieczki, podczas której zarówno młodsi jak i starsi
mogli zadbać o kondycję fizyczną. Przy różnych konkurencjach nie zabrało sportowej
rywalizacji, ale przede wszystkim świetnej zabawy i mnóstwa radości. Nasz wyjazd
zakończyliśmy atrakcją dla najmłodszych w sali z dmuchańcami, a następnie bezpieczni,
szczęśliwi, ale jednak trochę zmęczeni wróciliśmy do Tuchowa.