31.10.2025

Spotkanie Wszystkich Świętych…

Tradycją już w naszej Ojczyźnie jest to, że odbywają się w tych dniach piękne spotkania ludzi wierzących w jedynego Boga, najlepszego Ojca. To Oni właśnie gromadzą się w różnych miejscach w strojach swoich świętych Patronów, aby podziękować za dar ich wstawiennictwa. All Hallows’ day – jako przeciwstawienie niechrześcijańskiej zabawie w zlot tego, co brzydkie, złe, nawet groźne (bo kto choć troszkę poczytał czym w swej istocie jest halloween, to już wie, dlaczego nie chce w tym brać udziału). My w naszej markowskiej społeczności także zgromadziliśmy się w strojach świętych i błogosławionych, aby wspólnie zachwycić się ich cnotami, ich życiem, które niejednokrotnie było trudne, ale oni pokazywali, że piękne, bo oddane Bogu. Wszyscy zgromadziliśmy się w parafialnym kościele na modlitwie różańcowej, następnie pochodem przeszliśmy do sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Prowadzili nas bł. Józef Ulma, bł. Edmund Bojanowski i św. Dorota, patronka parafii. Tam już czekał na nas anielski duet wodzirejów, którzy porwali nas do wspaniałych zabaw. Dziękujemy Ci Panie Boże, że dajesz nam przykłady świętych, abyśmy my, którzy jeszcze jesteśmy w drodze do Ciebie mogli wzorować się na realizacji przykazania miłości. s. Dorota, święta Dorota na balu a w przyszłości kto wie 😉

 

 

 

Szanujemy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystko” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie. Polityka prywatności.

Niezbędne Wymagane do działania sklepu, koszyka i bezpieczeństwa strony. Zawsze włączone.
Analityczne Pomagają nam ulepszać stronę (Google Analytics).
Marketingowe Google Ads, Facebook Pixel. Pozwalają na dopasowanie reklam.