Dnia 16 czerwca całą Ochronką uczestniczyliśmy w wycieczce do Rancza Pstrągowa. Celem wyjazdu było poznanie życia na wsi, kontakt z przyrodą oraz udział w zajęciach edukacyjnych i rekreacyjnych. Po przyjeździe zostaliśmy powitani przez organizatorów i zapoznani z zasadami bezpieczeństwa. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych, podczas których poznaliśmy tradycję wypieku podkarpackich proziaków. Kolejnym punktem programu była wizyta w Mini Zoo. Mogliśmy obserwować i karmić oswojone zwierzęta, między innymi alpaki, kozy i wielbłąda. Podczas pobytu korzystaliśmy z wielu atrakcji, takich jak wizyta w indiańskim namiocie Tipi, wejście na wieżę widokową, letni kulig, park linowy „Małpi Gaj”, tor pontonowy, byk rodeo, dmuchańce oraz dojenie sztucznej krowy. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Dzięki niej zdobyliśmy nową wiedzę o przyrodzie i życiu na wsi, a także spędziliśmy aktywnie czas na świeżym powietrzu. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.
s. Katarzyna Kłębokowska
